Ділова іноземна мова

В умовах сучасного глобалізованого світу, основними ознаками якого є інформація і комунікація, володіння однією або двома іноземними мовами стало невід’ємним складником підготовки конкурентоспроможних фахівців вищої кваліфікації. Ділова іноземна мова є засобом спілкування, міжмовного і міжкультурного саморозвитку, розвитку мовленнєвих здібностей майбутніх фахівців та інструментом їх діяльності у професійній та науково- пошуковій сферах.

Отже, зміст навчальної дисципліни «Ділова іноземна мова» має визначатися комунікативними та пізнавальними потребами майбутніх фахівців.

Об’єктом вивчення є іноземна мова професійно-орієнтованого спрямування на основі реальних комунікативних ситуацій та соціально-політичних, загальнонаукових і фахових текстів за спеціальністю магістранта, методи пошуку та оформлення здобутої інформації у зручну для використання форму (переклад, анотація, реферат тощо).

Предмет вивчення – лексичний, граматичний, текстовий матеріалу, необхідний для формування комунікативно-пізнавальної компетенції майбутніх фахівців у найбільш поширених ситуаціях офіційної, професійної та науково-пошукової сфер спілкування у всіх видах мовленнєвої діяльності; іноземний науковий дискурс, необхідний для формування професійно-орієнтованої комунікативної мовленнєвої компетенції (лінгвістичної, соціолінгвістичної та прагматичної) для забезпечення ефективного спілкування в академічному та професійному середовищі.

Практичне володіння діловою іноземною мовою у рамках вивчення навчальної дисципліни передбачає набуття компетентності у різних видах мовленнєвої комунікації, які дають можливість:

  • здійснювати професійну комунікацію на теми, пов’язані зі спеціальністю, в офіційній, професійній та науково-пошуковій сферах спілкування;
  • читати фахову та наукову літературу на іноземній мові, пов’язану зі сферою професійної діяльності;
  • оформляти здобуту з іншомовних джерел інформацію у вигляді перекладу, анотації, реферату тощо.

Методичні матеріали