Викладач дисципліни: кандидат технічних наук, доцент Осадчук Юрій Григорович
Переваги вивчення дисципліни: Курс «Замкнені системи керування» є логічним продовженням базового теоретичного курсу «Теорія електричного приводу» і має за мету вивчення засобів реалізації законів керування рухом автоматизованого електроприводу на основі аналізу типових інженерних рішень, які використовуються в конкретних та замкнених як цифрових, так і аналогових систем управління електроприводами постійного та змінного струмів, а також придбання навиків дослідження, розрахунків, проектування та налагодження, з урахуванням впливу на їх властивості специфічних особливостей, технічних засобів, які використаються. Займає важливе місце в системі формування електротехнічного мислення, особливо у зв’язку з проблемою подальшого підвищення рівня практичної та науково-теоретичної підготовки інженерів.
Мета: Автоматизований електропривод є не окремим пристроєм, а вагомим елементом ієрархічної структури автоматизації. Тому мета – дати необхідний мінімум знань в області автоматизованого електропривода, як єдиної інформаційної складової мікроелектроніки і мікропроцесорних засобів з програмним забезпеченням, з силовими напівпровідниковими перетворювачами і безпосередньо електродвигунами.
Завдання: Навчити студента засобам реалізації оптимальних законів керування рухом електропривода на основі аналізу типових інженерних рішень для розімкнених та замкнутих аналогових і цифрових систем управління електроприводами постійного та змінного струмів, а також оволодіти навичками дослідження, розрахунків, проектування та налагодження вищеназваних систем.
Компетентності, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти: синтез, проектування, налагодження, аналіз цифрових і аналогових замкнених систем управління електроприводами за заданими параметрами технологічного процесу, прийняття нестандартних і стандартних рішень по впровадженню економічних систем регулювання на виробництві.
В результаті вивчання навчальної дисципліни «Замкнені системи керування» студент повинен.
Знати: побудову основних систем регульованого і нерегульованого електропривода технологічних механізмів, основні параметри оптимізації енергетичного технологічного процесу і можливості впливу на них.
Вміти: читати схеми керування електроприводами, синтезувати, проектувати, налагоджувати, аналізувати цифрові та аналогові замкнені системи управління електропривода, а також находити оптимальні рішення для отримання заданих параметрів технологічного процесу.
Зміст дисципліни: Загальні питання управління електроприводами. Класифікація замкнутих структур систем керування. Системи безперервного управління електроприводами постійного та змінного струмів. Системи управління положенням та слідкуючі електроприводи. Адаптивні системи керування. Дискретні системи управління електроприводами.