Переваги вивчення дисципліни: Курс «Проектування сучасних систем електропостачання транспорту» є логічним продовженням курсу «Основи електропостачання» і має мету урахувати всі аспекти побудови проектів електропостачання транспортних заходів від початку до кінця. Займає важливе місце в підготовці здобувача-проектанта схем електропостачання.
Мета: Забезпечити здобувачів потрібною кількістю знань для реалізації проекту електропостачання різних транспортних засобів.
Завдання: Навчити здобувача правилам виконання проекту схем електропостачання, правильному використанню нормативної та проектної документації, розрахунку навантажень.
Компетентності, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти:
Здатність планувати та управляти часом, ставити та вирішувати проблеми, здатність застосовувати та розробляти нові методи для вирішення інженерних завдань; здатність розробляти заходи з підвищення надійності та експлуатації обладнання, аналізувати електрохімічні процеси у накопичувачах енергії, розраховувати їх ємність на тривалість життєвого циклу; здатність керувати проектами і оцінювати їх результати;
Здатність розробляти плани і проекти для забезпечення досягнення поставленої мети;
Здатність демонструвати обізнаність та вміння використовувати нормативно-правові акти, норми, правила й стандарти.
Програмні результати навчання:
Знаходити варіанти підвищення енергоефективності та надійності обладнання, комплексів і систем; окреслювати план заходів з підвищення надійності, безпеки експлуатації та продовження ресурсу систем електропостачання; обґрунтувати вибір напряму та методики розробок та проектування з урахуванням сучасних проблем;
Планувати та виконувати розробки систем та інноваційні проекти, демонструвати розуміння нормативно-правових актів, норм, правил, стандартів; виконувати вибір автономних джерел енергії для комплексів, систем транспортних засобів, складати практичні рекомендації з використання результатів розробок та проектів, представляти результати досліджень в вигляді звітів, рефератів і публікацій.
Зміст дисципліни: нормативні проекти, документація (стандарти, Державні будівельні норми). Склад і зміст проектної документації. Розрахунок електричних навантажень підстанцій. Силове обладнання, робочі креслення сучасних систем електропостачання.