Переваги вивчення дисципліни: Мікросхемотехніка – це розділ електроніки, який присвячений розробці, виробництву та експлуатації мікросхем.
Мікросхема – це цілісний конструктивне та функціонально закінчений малогабаритний електронний пристрій з високою щільністю елементів, виготовлений за високоточними технологіями в єдиному технологічному циклі. Вона може мати в своєму складі сотні тисяч і більше елементів. З іншого боку, широке розповсюдження мікроконтролерів вимагає в наш час глибокі теоретичні і практичні знання з архітектури, структурі і програмування мікропроцесорних пристроїв та з побудови та експлуатації систем управління, контролю, регулювання на основі мікропроцесорних пристроїв.
Мета: надання студентам знань про фізичні основи роботи електронних елементів інтегральних схем, принципів побудови, розрахунку характеристик і параметрів інтегральних схем та мікропроцесорних пристроїв, які використовуються в різних пристроях.
Завдання: навчити студентів вільно орієнтуватися в мікросхемотехніці та мікропроцесорних пристроях; розроблювати та програмувати мікропроцесорні пристрої.
Компетентності, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти:
- здатність вчитися та оволодівати сучасними знаннями.
- здатність застосовувати отримані теоретичні знання, наукові і технічні методи для вирішення науково-технічних проблем і задач.
- здатність демонструвати знання і розуміння математичних принципів і методів.
- здатність здійснювати розробки апаратних частин та програмного забезпечення мікропроцесорних систем.
У результаті вивчення навчальної дисципліни «МСМП» студент повинен
знати: основи аналогової, цифрової та мікропроцесорної техніки; будову аналогових підсилювачів та перетворювачів дискретних сигналів, архітектуру мікропроцесорних пристроїв; будову керуючих елементів дискретної дії; основи алгебри логіки; схемотехніку логічних елементів та сімейств схем;
вміти: сформулювати задачу, яка стоїть перед електронним пристроєм; розробляти необхідні структурні схеми цифрових електронних пристроїв; розробляти пристрої вводу-виводу з організацією обміну даними за сучасними інтерфейсами; програмувати мікропроцесори, мікроконтролери та пристрої вводу-виводу.
Зміст дисципліни: Аналогові структури. Операційні підсилювачі і їх застосування. Інтегральні регулятори напруги та струму. Основи цифрової техніки. Елементи цифрових мікросхем. Базові матричні кристали і програмовані логічні матриці. Цифрові мікросхеми послідовностного типу. Цифрові мікросхеми комбінаційного типу. Цифро-аналогові і аналого-цифрові ІС і їх застосування. Пристрій і організація сучасних мікропроцесорів. Архітектура мікропроцесорів. Система команд мікропроцесорів. Периферійні модулі мікропроцесорів. Інтерфейси зовнішніх пристроїв