Викладач дисципліни: кандидат технічних наук, доцент Осадчук Юрій Григорович
Переваги вивчання дисципліни: Вивчання дисципліни базується на широкому застосуванні теорії і практики курсів «Теорія електроприводу», «Системи керування електроприводами», «Імпульсні перетворювачі», «Електроніка і мікросхемотехніка», «Теорія автоматичного керування», «Мікропроцесорне керування електроприводами». В дисципліні даються принципи побудови сучасних цифрових систем керування електроприводом транспортних засобів з використанням математичних методів для опису динамічних режимів електроприводів (ЕП) з урахуванням основних властивостей перетворювачів енергії, двигунів, синтезу оптимальних систем керування і параметрів до них.
Мета: метою дисципліни «Цифрові системи керування електроприводом транспортних засобів» є формування у студентів навичок будування структур цифрових систем керування (ЦСК) електроприводами (ЕП) транспортних засобів з високими динамічними та енергетичними показниками та їх динамічних моделей, компенсації нелінейностей ЕП, використання математичного апарату імпульсних систем для аналізу та синтезу при їх проектуванні, дослідженні та експлуатації.
Завдання: вивчення сучасних систем ЦСК ЕП транспортних засобів , використання математичних методів для опису динамічних режимів ЕП з урахуванням основних властивостей перетворювачів енергії та електричних двигунів їх аналізу та синтезу систем керування, розрахунок параметрів та обґрунтування вибору елементів та пристроїв ЦСК. Застосування сучасних пакетів прикладних програм для моделювання роботи при синтезі цифрових систем керування електроприводами транспортних засобів.
Компетентності, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти:
Побудова, синтез, проектування цифрових систем управління електроприводами транспортних засобів, синтез корегуючих пристроїв для повного виконання технологічних завдань, які сформовані в технологічній картці приводу або устаткування.
Внаслідок вивчення дисципліни студент повинен:
Знати: як будуються ЦСК ЕП транспортних засобів, як за допомогою математичного апарату імпульсних систем описуються процеси в замкнених цифрових системах керування і методи розрахунку, як виконується синтез цифрових регуляторів, як формуються керуючі дії цифрових регуляторів та алгоритм для їх реалізації і ці знання використовувати при синтезі та аналізі ЦСК ЕП.
Вміти: спроектувати цифрову систему керування електроприводами транспортних засобів, складати алгоритм роботи цифрових регуляторів, розробити схеми сопряжіння мікропроцесорної системи з датчиками зворотного зв’язку та виконавчими механізмами.
Зміст дисципліни: Методи синтезу цифрових систем: реалізація цифрових алгоритмів керування, сучасні методи синтезу ЦСК транспортних засобів, програмування мікроконтролерів. Методи аналізу цифрових систем: дискретна модель системи керування ЕП, дискретна модель об’єкту керування, синтез корегуючих пристроїв в цифрових системах.