Безпека руху і гальмівні системи в транспорті

Переваги вивчання дисципліни: Вивчення дисципліни базується на знаннях, отриманих при вивчанні дисциплін пов’язаних з експлуатацією транспортних систем, теоретичної та прикладної механіки, опору матеріалів, правил безпеки руху. В дисципліні даються основні правила забезпечення, безпеки руху на залізничному транспорті, фактори, які впливають на безпеку транспортних систем, класифікація тормозних систем, умови їх експлуатації.

Мета: Забезпечити здобувачу безаварійну експлуатацію транспортних засобів, знати фізику створення тормозних систем і гальмівні властивості транспортних засобів.

Завдання: Навчити здобувача основним правилам безаварійної експлуатації транспортних засобів, побудові гальмівних систем і їх нормальній експлуатації.

Компетентності, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти:

Здатність приймати обґрунтовані рішення, діяти соціально відповідально і свідомо, виявляти, ставити та вирішувати проблеми; розробляти та впроваджувати заходи з підвищення надійності, ефективності та безпеки при проектуванні та експлуатації електрообладнання; розробляти плани і проекти для забезпечення досягнення поставленої мети; здатність демонструвати обізнаність та вміння використовувати нормативно-правові акти, норми правила і стандарти.

Програмні результати навчання:

Знаходити варіанти підвищення енергоефективності та надійності обладнання, комплексів і систем; окреслювати план заходів з підвищення надійності, безпеки експлуатації та продовження ресурсу комплексів, демонструвати розуміння нормативно-правових актів, виявляти технічні проблеми, що можуть заважати впровадженню сучасних методів керування системами, виконувати проектування налагодження систем транспортних засобів.

Зміст дисципліни:

Основні принципи і нормативні акти з безпеки руху на залізничному транспорті. Фактори, які впливають на безпеку руху. Призначення тормозів, їх класифікація. Фактори, які сприяють нормальній роботі тормозних систем.