Переваги вивчення дисципліни: Привод електротранспорту отримав в останні роки інтенсивне прискорення. Це визначається, у першу чергу, загальним прогресом у різних галузях, який направлений на інтенсифікацію промислових процесів, їх автоматизацію, підвищення точності характеристик і других технічних вимог, пов’язаних з забезпеченням стабільності якості продукції. Також на сучасному ринку з`явилися перетворювачі постійного і змінного струму на базі нових напівпровідникових приборів.
Мета: вивчення основ проектування технологічного устаткування і оснащення, що застосовується при експлуатації та ремонті електричного транспорту.
Завдання: виявлення комплексу вимог до виконання проектно-конструкторської документації на технологічне обладнання, визначення порядку розробки нових видів технологічної оснастки, вибір методів розрахунку проектуванні збирально-мийного, розбірно-складального, випробувального, підйомно-транспортного обладнання підприємств електротранспорту.
Компетентності, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти:
- здатність застосовувати існуючі та розробляти нові методи, методики, технології та процедури для вирішення інженерних завдань.
- здатність розробляти та впроваджувати заходи з підвищення надійності, ефективності та безпеки при проектуванні та експлуатації обладнання та об’єктів.
- здатність розробляти плани і проекти для забезпечення досягнення поставленої певної мети з урахуванням всіх аспектів проблеми, що вирішується, включаючи виробництво, експлуатацію, технічне обслуговування та утилізацію обладнання.
У результаті вивчення навчальної дисципліни «Проектування та експлуатація технологічного обладнання електротранспорту» студент повинен:
- знати: призначення, область застосування і будову пристроїв, приводів і виконавчих механізмів, збирально-мийного, розбірно-складального, випробувального, підйомно-транспортного обладнання, яке використовується при ремонтах та експлуатації електричного транспорту; особливості обслуговування і ремонту технічного і технологічного обладнання та транспортних комунікацій; методи розв’язання інженерних задач щодо створення нових та вдосконалення існуючих засобів технологічного оснащення підприємств галузі, що забезпечують зниження собівартості і підвищення якості виконуваних робіт;
- вміти : розробляти і виконувати технічну і технологічну документацію на обладнання для обслуговування електротранспорту; виконувати розрахунки і проектування затискних пристроїв, пневматичних, гідравлічних пневмогідравлічних, електромеханічних та інших приводів технологічного обладнання електротранспорту; виконувати розрахунки при проектуванні збирально-мийного, розбірно-складального, випробувального, підйомно-транспортного та іншого технологічного обладнання.
Зміст дисципліни: Основи технологічного проектування електротранспортних організацій. Стадії й етапи технологічного проектування. Види конструкторських і експлуатаційних документів. Класифікація технологічного встаткування для очищення і мийки електротранспорту. Пневматичні механізми, загальні відомості і класифікація. Пневматичні циліндри. Пневматичні камери і пневмомотори. Гідравлічний привод, загальні відомості і класифікація. Гідравлічні двигуни, конструкція, розрахунку. Підйомно-оглядове й транспортне встаткування. Мастильно-заправне технологічне встаткування. Контрольно-діагностичне встаткування. Устаткування й інструмент для слюсарно-монтажних і розбірно-складальних робіт. Методи і засоби діагностування гальмівних систем транспорту. Обладнання для перевірки і регулювання кутів встановлення коліс транспорту. Обладнання для монтажу і демонтажу коліс транспорту. Основи проектування експлуатаційних і ремонтних баз транспорту.