Пристрої цифрової електроніки електричного транспорту

Переваги вивчення дисципліни: Вивчення дисципліни базується на широкому застосуванні теорії і практики курсів «Теорія електроприводу», «Системи керування електроприводами», «Електроніка і мікросхемотехніка». В дисципліні розглядаються основні принципи синтезу цифрових пристроїв електроніки електричного транспорту, складання програми роботи за допомогою Z-зображень, аналізу статичних та динамічних характеристик створених систем. Дається кілька варіантів використання сучасних пакетів прикладних програм для проектування.

Мета: Формування у здобувачів навичків синтезу енергоефективних пристроїв цифрової електроніки для транспортних засобів, складання алгоритмів (програми роботи в різних технологічних режимах, оцінки динамічних та статичних показників).

Завдання: Навчити здобувана синтезу пристроїв цифрової електроніки з використанням Z-зображень системи, застосовувати сучасні пакети прикладних програм для синтезу.

Компетентності, якими повинен оволодіти здобувай вищої освіти:

Здатність оволодівати сучасними знаннями, застосовувати отримані теоретичні знання, наукові і технічні методи для вирішення науково- технічних проблем, розробляти і впроваджувати заходи з підвищення надійності, ефективності та безпеки при проектуванні та експлуатації електрообладнання, здатність демонструвати знання і розуміння математичних принципів і методів, здатність здійснювати розробки апаратних частин та програмного забезпечення мікропроцесорних систем.

Програмні результати навчання:

Знаходити варіанти підвищення енергоефективності та надійності обладнання, комплексів і систем, опанувати нові версії або нові програмні забезпечення, призначене для комп’ютерного моделювання об’єктів, обґрунтувати вибір напряму та методики розробок та проектування з урахуванням сучасних проблем, вміти синтезувати цифрові системи курування, оптимізувати алгоритми їх роботи.

Зміст дисципліни: Основні елементи цифрових пристроїв, структура цифрових систем керування. Побудова цифрових систем за допомогою Z- зображень. Синтез цифрових П-, ПІ-, ПІД- регуляторів. Застосування сучасних пакетів прикладних програм при проектуванні пристроїв цифрової електроніки.