Практика науково-дослідна

Науково-дослідна практика є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми «Електромеханічні та електротехнічні комплекси і системи транспортних засобів» для здобуття другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та має на меті закріплення досвіду самостійної дослідницької роботи та навичок наукової діяльності, ознайомлення здобувачів з їх можливою виробничою та науковою діяльністю за спеціальністю. Вона спрямована на поглиблення здобутих навичок і професійних умінь для самостійної практичної діяльності.
Навчальна мета практики полягає у систематизації, закріпленні й розширенні теоретичних та практичних знань, набутих в попередні періоди. Це сприяє підвищенню якості робіт, значно полегшує сприйняття спеціальних завдань, підвищує технічну й практичну цінність набутих результатів.
Узагальненою метою науково-дослідної практики є закріплення і поглиблення знань, отриманих за попередній час навчання, використання їх для обґрунтованого прийняття проектних рішень, набуття досвіду виконання проектного пошуку й порівняльного аналізу. Здобувачі під час проходження практики детально знайомляться з обладнанням, методами виконання робіт, специфікою діяльності в обраній сфері, вивчають необхідні інформаційно-технічні джерела за обраною проблемою, визначають стан розробок за опрацьованими джерелами та напрямок майбутніх досліджень.
Метою практики також є поглиблення теоретичних знань в сфері електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, формування навичок опрацьовувати науково-технічні та інформаційні джерела. Під час виконання практики здобувачі знайомляться із структурою наукової чи проектної організації, або виробничого підприємства, їх проблематикою, підпорядкованістю та взаємодією їх підрозділів, необхідністю цих підрозділів та їх основними задачами.
Науково-дослідна практика проводиться на виробничих підприємствах, у науково-дослідних й проектно-конструкторських інститутах та установах, вищих навчальних закладах відповідного профілю, в тім рахунку й КНУ, та комерційних виробничо-технічних організаціях й структурах, які проводять науково-технічні роботи або здійснюють розробки і мають здобутки в сфері проблематики кафедри автоматизованих електромеханічних систем в промисловості та транспорті.
Матеріали, які здобувач вищої освіти отримає при проходженні науково-дослідної практики, можуть бути використані ним при виконанні кваліфікаційної роботи і бути її складовою частиною.
Загальний обсяг науково-дослідної практики 180 годин (6 кредитів ECTS). Вона проводиться у IІІ семестрі та триває 4 тижні.
Проходження практики відбувається згідно зі складеним і затвердженим календарним графіком. Результати проходження практики оцінюються у формі диференційованого заліку на основі розгляду змісту звіту з практики та за підсумком захисту (усного) перед комісією основних завдань, які входять до програми практики.

Методичні матеріали