Основи робототехніки

Переваги вивчення дисципліни: Робототехніка – сфера діяльності, пов’язана з розробкою і експлуатацією автоматизованих технічних систем – роботів. Сьогодні вже складно знайти сферу діяльності, яка б не зазнала роботизації. Це пов’язано з величезним розмаїттям випущених роботів і застосовуваних в них технічних рішень. За даними досліджень, професія робототехніка вже в даний час є однією з найбільш затребуваних. Зайве говорити, що подібні фахівці можуть і в майбутньому розраховувати на цікаву і високооплачувану роботу. При цьому від робототехников потрібно дуже висока кваліфікація в широкому спектрі областей, таких як електроніка, механіка, телемеханіка, інформатика, радіотехніка, електротехніка та ін.

Мета: формування у студентів знань і умінь з конструювання і програмування роботів.

Завдання: познайомити з основними платформами в сучасній робототехніці; навчити використовувати Lego та Arduino для потреб робототехніки; навчити створювати програмне забезпечення з використанням датчиків і роботів.

Компетентності, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти:

  • Здатність вчитися та оволодівати сучасними знаннями.
  • Здатність застосовувати отримані теоретичні знання, наукові і технічні методи для вирішення науково-технічних проблем і задач.
  • Здатність використовувати програмне забезпечення для комп’ютерного моделювання, автоматизованого проектування, автоматизованого виробництва і автоматизованої розробки або конструювання елементів систем

У результаті вивчення навчальної дисципліни «ОРТ» студент повинен 

знати: види і призначення робототехнічних пристроїв; області застосування роботів; види і можливості робототехнічних конструкторів; етапи створення робототехнічого пристрою; – застосування основ робототехніки в виробництві.

вміти: конструювати окремі вузли робототехнического пристрої; проектувати і конструювати робототехнічні пристрої для виконання визначених дій; програмувати дії робототехнічних пристроїв; програмувати реакцію робототехнічних пристроїв на зовнішні впливи.

Зміст дисципліни: Робототехніка як прикладна наука. Устаткування для вивчення робототехніки. Електронні та конструкційні компоненти робототехнического конструктора. Основи конструювання робототехнічних пристроїв. Моделі роботів на базі конструктора Lego. Програмне забезпечення робототехнічних конструкторів. Програмування робототехнічних пристроїв. Вивід звукових, графічних і текстових повідомлень робототехнічні пристрої. Програмування руху. Управління поведінкою робота за допомогою датчика торкання. Управління поведінкою робота за допомогою датчика ультразвуку. Управління поведінкою робота за допомогою датчика освітленості. Управління поведінкою робота за допомогою датчика кольору. Змагання з робототехніки. Проектування, конструювання та програмування робототехнического пристрою.